Barvářské zkoušky – Rudíkov – 6.6.2026

zveřejněno v kynologie

Barvářské zkoušky 6.6.2026 v MS Rudíkov

Myslivecký spolek Rudíkov nám již několik let poskytuje úžasné zázemí a prostory pro barvářské zkoušky. Tento spolek vyniká úžasnou členskou základnou ochotných, přátelských a vstřícných lidí, kteří se ničeho nezaleknou a podpoří jakoukoli společnou akci, i tu naši kynologickou.

Barvářskými zkouškami získává pes loveckou upotřebitelnost pro honitby s odstřelem spárkaté zvěře. Náročnost barvářských zkoušek je úměrně přizpůsobena lovecké praxi, když zejména pobarvená stopa je stará víc než 12 hod. Úspěšná práce, především právě na pobarvené stopě, prověří kvalitu práce každého jedince a vloh plemene a současně kvalifikují loveckého psa jako lovecky upotřebitelného pro dosled spárkaté zvěře.

Slunečné sobotní ráno 6. června přivítalo osmnáct vůdců se svými svěřenci v krásném lesním prostředí nedaleko Hájenky u Hroznatína, kde má Myslivecký spolek Rudíkov mysliveckou chatu. Vřelé přivítání každého účastníka, výborné pohoštění a přátelská atmosféra dodala této akci přidanou hodnotu, kterou si nikdo nekoupí, ale zde se s ní setkáváme každý rok.  

Trubačka Leona Požárová zahájila barvářské zkoušky troubením. Pan Petr Dobrovolný, ředitel zkoušek, pak přivítal vůdce, sbor rozhodčích a velmi početnou koronu diváků. Poté se ujala slova vrchní rozhodčí paní Ivanka Soukupová, která také přivítala všechny účastníky a přestavila své kolegy: Miroslava Vybošťoka, Lucii Vlachovou, Jana Škody, Jiřího Macka, Jiřího Pospíchala, Pavla Chvátala a čekatele Jaroslava Šímy.

Vybrané lesní lokality plně vyhovovaly předepsaným disciplínám. Na zkoušky se dostavilo 18 přihlášených psů, dokončilo 17 psů, 12 psů v I. ceně, 5 psů ve II. ceně a jeden pes byl pro indispozici odvolán.

Vítězem se stala fena KO Mendy z Čeperáku vedená Ing. Michaelou Chmelíčkovou (I. cena, 112 bodů), druhé místo obsadila fena KO Leny z Čeperáku vedená Jaroslavem Kameníkem (I. cena, 112 bodů) a třetí místo fena jezevčíka standard hrubosrstého Jessy od Spáleného lesa vedená Pavlem Dobrovolným (I. cena, 80 bodů). Všem srdečně gratulujeme.

První tři úspěšní obdrželi pamětní plaketu, kterou věnovala obec Rudíkov, tu vůdcům předal starosta obce pan Zdeněk Souček.

Dovolte mi poděkovat Mysliveckému spolku Rudíkov za skvělou přípravu těchto zkoušek, výbornou kuchyni, všichni jsme si tento den krásně užili a budeme se těšit na další setkání.

Eva Illová
Předsedkyně KK OMS Třebíč