Lesní zkoušky ostatních plemen – Slavice – 16.6.2024

zveřejněno v kynologie

Lesní zkoušky kvalifikují psa jako lovecky upotřebitelného k vyhledávání, dohledání, k vyhledávání a dosledu spárkaté zvěře.

Zahájení akce probíhalo v areálu Zemědělského družstva Slavice, kde byl dostatečný prostor pro parkování a zázemí pro všechny zúčastněné. Trubač, pan Vlastimil Oubrychta, zahájil zkoušky znělkou „Vítání“, takže zahájení se neslo v duchu mysliveckých tradic a dodalo této akci ten správný nádech.  Ředitel zkoušek, pan Jiří Jurka, přivítal vůdce, sbor rozhodčích koronu diváků a popřál jim dobrý vítr a zkouškové štěstí. Poté se ujal slova vrchní rozhodčí Jan Škoda, který seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích, který tvořili: Miroslav Jílek a Miroslav Vybošťok.

Slunečné a teplé nedělní ráno 18. června přivítalo šest vůdců se svými svěřenci v krásném lesním prostředí Hošťanka, kde se všechny lesní disciplíny odehrávali.

Na zkoušky se dostavilo 6 přihlášených psů a všichni zkoušku dokončili, 3 psi v I. ceně, 2 psi ve II. ceně a pes ve III. ceně.

V rámci vyhodnocení si všichni vůdci pro své svěřence odnesli malou pozornost, kterou věnoval Autoservis Jiří Jurka.

Dovolte mi poděkovat Mysliveckému spolku Slavice za skvělou přípravu těchto zkoušek, výborné zázemí, skvělé pohoštění a výborně zazvěřená honitba. MS Slavice se stává pořadatelem, nebo spolupořadatelem hned několika akcí během roku. Děkujeme.

Mgr. Eva Illová
Předsedkyně KK OMS Třebíč