Myslivecký “koutek” na výstavě zahrádkářů

zveřejněno v kultura
  1. oblastní výstavu ovoce, zeleniny, chryzantém a bonsají pořádalo ve dnech 13. – 16. 10. 2023 Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu s Okresní agrární komorou Třebíč.

Součástí výstavy byl i prodej sukulentů a včelařských produktů. Jako každým rokem se účastnily rovněž mateřské a základní školy.  Předvedly  své  výrobky z darů přírody, děvčata ze základní školy nabízely s úspěchem účastníkům sladkosti, které upekly. Tradičně v zadní části sálu  Zahrádkářského domu na Švabinského ulici oslovovali zájemce o bylinkové výrobky členové Klubu Mladých zahrádkářů z Červené Lhoty s maskotem Arnoštem.

V této části sálu přilákal milovníky přírody i “koutek”  myslivců. Ten připravili členové KPK OMS Třebíč s jednatelem OMS Třebíč. Protože v roce 2023  ČMMJ připomíná na všech výstavách a akcích v celé republice 100. výročí svého založení, byl i letošní příspěvek na zahrádkářské výstavě zaměřený na tuto událost.  V den zahájení výstavy hrála na lesnici  PhDr. Marie Nováková myslivecké fanfáry, úlovky i další lovecké skladby. Její přítomnost na výstavě i v pondělí ocenily především děti z mateřských a základních škol.

 

PhDr. Marie Nováková

členka KPK