Okresní kolo soutěže o Zlatou srnčí trofej – 2016

zveřejněno v kultura

V sobotu 7. května se na třebíčské Bažantnici, kulturním zařízení Okresního mysliveckého spolku Třebíč, konalo okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej. Soutěž se uskutečnila v rámci mysliveckého víkendu v Třebíči a OMS Třebíč ji uspořádal po více než dvaceti letech.

Ráno bylo připraveno 28 dětí ve třech kategoriích, aby si porovnaly svoje znalosti a utkaly se o hodnotné ceny, které věnovaly OMS Třebíč, Lesy ČR, s.p., Lesní správa Třebíč (partner akce) a malířka Alena Lukešová.

Soutěž se skládala ze tří částí. Nejprve děti absolvovaly test. Pro kategorie A a B bylo připraveno 50 otázek, pro kategorii A1 otázek 20. Po testu se děti posilnily při svačině a nastoupily na dvě poznávací stezky. Jedna vedla v lese kolem Bažantnice, druhá byla instalována uvnitř kulturního zařízení v rámci konání okresní chovatelské přehlídky trofejí. Na obou stezkách čekalo na děti 30 ukázek (botanika, zoologie, pobytové stopy zvěře, kynologie apod.).

O půl jedné bylo dobojováno. Po obědě následoval připravený doprovodný program, kde se dětem věnovali trubači z Bukoviny, kynologové, sokolníci, lesní pedagogové a členové střelecké komise se vzduchovkami. Zatímco se děti bavily a získávaly nové zkušenosti, organizační tým vyhodnotil odpovědi účastníků a stanovil vítěze.

V kategorii A1 zvítězil Jan Sedláček, v kategorii A Martin Holý a kategorii B ovládl Tomáš Mejzlík. Všichni účastníci byli odměněni upomínkovými předměty, které věnovaly Lesy ČR, s.p., Lesní správa Třebíč.

Nezbývá než poděkovat organizátorům, partnerům akce i samotným účastníkům. Celý den se vydařil, soutěž proběhla bez komplikací a děti se nejen bavily, ale prověřily si především své znalosti z myslivosti. Zcela určitě pak byli všichni účastníci kladně motivování nadále se vzdělávat pro účast v dalších soutěžích.

 

Ke stažení:

 

Text: Ing. Tomáš Sedláček