Okresní přebor OMS Třebíč ve střelbě – 2017

zveřejněno v strelectvi

Za krásného slunečného počasí uspořádali členové střelecké komise 6.5.2017 okresní přebor ve střelbě brokové pro tříčlenná družstva nebo jednotlivce z mysliveckých sdružení a spolků.Poslední léta je o tuto soutěž ze strany členů  mysliveckých sdružení velice malý zájem.Někdy mě napadá otázka . Kde je soutěživost našich otců a dědů, kteří se takových akcí ve velké počtu rádi zůčastňovali. Soutěže se zůčastnily 2 družstva z MS Kouty a družstvo MS Klučov.Po odstřílení položek na střelišti trapu a skeet se na 1. místě umístilo družstvo MS Klučov ve složení Eichler, Skoumal, Topil, na 2. místě MS Kouty 1 ve složení Jirkovský, Skoumal, Chaloupka a na 3.místě družstvo MS Kouty 2 ve složení Simonides L. Simonides J. a Česnek,.V kategorii jednotlivců se na 1. místě umístil Jiří Kašpar , na 2.místě Petr Eichler a na 3. místě se umístil Rosťa Skoumal.

Členové střelecké komise  se podílí na výcviku adeptů a na střelnici odpracují ve svém volném čase při údržbě , opravách a zvelebování střelnice nemalé množství brigádnických hodin.

Při chystání střelnice na tuto akci  jsme zažili na střelišti trapu malý šok.Nudící se děti svatebčanů natahali na střeliště „trošku“ větví. Ráno jsem na střelišti mimo větví našel sedět svatebčanku v alkoholovém opojení , která se mi několika nesouvislými větami snažila vysvětlit ,že jejich jsou pouze kelímky od piva a větve asi popadaly ze stromů.

Na střelišti trapu byla před dvěma roky provedena rekonstrukce. Jaké bylo překvapení když v neděli při svodu psů někteří účastníci této akce bezohledně zaparkovali svá vozidla přímo na střeše střeliště a na střelišti jenom aby nemuseli udělat několik kroků navíc  se svými  miláčky na uvedenou akci.Zarážející je, že ani po upozornění předsedy OMS Třebíč p. Homolky rozhlasem majitelé vozidel ignorovali a svá vozidla nepřeparkovali. Kde je slušnost? Kde je úcta k zástupci myslivců okresu Třebíč? Takové jednání kazí dobré jméno všech slušných myslivců.

Dlouhodobě se nedaří získat nové členy střelecké komise a těžko se případným zájemcům bude vysvětlovat aby přišli do této komise pracovat  když takovíto  „myslivci“ znevažují výsledky  práce obětavých  a zapálených myslivců.

Kdo na fotografiích pozná podle vozidel majitele  uvítáme i my tyto informace abychom  se příště mohli připravit na jejich bezohledné jednání a „poděkovat“ jim za jejich chování.

 

Předseda střelecké komise OMS Třebíč Josef JOURA