Myslivecký výlet a pytlácká noc v Třesově

zveřejněno v kultura

Začátkem srpna uspořádal Myslivecký spolek Okarec-Třesov již tradiční akci nazvanou Myslivecký výlet a pytlácká noc. Místní myslivci tuto akci připravují nejen pro děti, ale i pro dospělé. Hlavním posláním je propagace myslivosti, ukázka mysliveckých tradic a představení myslivců jako hospodářů v krajině. Akce se uskutečnila ve spolupráci s ČMMJ, která poskytla část odměn pro děti a OMS Třebíč na akci zapůjčil některé z pořízených pomůcek pro práci s mládeží.

Zahájení provedli po zaznění mysliveckých signálů hraných na lesnici předseda spolku Tomáš Sedláček a myslivecký hospodář, a zároveň starosta obce Třesov, Karel Krčál. Hlavní program slunečného odpoledne a dlouhého večera byl opět připraven pro děti. Na osmi stanovištích děti postupně poznávaly zvěř, její pobytové stopy, skládaly puzzle, plnily napajedlo pro zvěř nebo si zahrály oblíbenou dětskou hru šipkovanou. Ta byla pro ně sestavena s pomocí směrových zálomků a zavedla je k ukryté zvěři, kterou měly najít a poznat. Vyzkoušely si také loveckou střelbu na laserové střelnici nebo troubení na lesnici. Za splněnou disciplínu každý dostal razítko se siluetou zvěře na připravenou kartičku. Kdo úspěšně prošel a zvládnul všech osm stanovišť, mohl si u organizátorů vyzvednout tašku plnou dárků. Jednalo se zejména o materiály s mysliveckou a lesnickou tématikou, ale také pomůcky do školy nebo sladkosti. Navíc dětem zůstala vyplaněná kartička s razítky jako upomínka na příjemné odpoledne ve společnosti myslivců.

Děti všech věkových kategorií využily i připravený skákací hrad a přítomnost sokolníka Jiřího Vrby s manželkou. Ti přivezli svoje opeřené kamarády – raroha, sovu pálenou, krkavce a výra velkého. O jejich povídání o sokolnictví byl mezi návštěvníky velký zájem.

Od 17. hodiny příjemné odpoledne dotvářela skupina DUO MUSIC, která vydržela bavit přítomné až do půlnoci. A nutno podotknout, že taneční parket byl prakticky stále zaplněn. Mnozí si dopřáli i některý z pokrmů ze zvěřiny. Byly připraveny srnčí guláš a pečený divočák. Odměnou členům mysliveckého spolku za přípravu celého programu byl úsměv na tvářích a poděkování šedesáti dětí i mnoha dospělých.

Tomáš Sedláček, předseda MS