Děti na Globe games se seznámily s myslivostí

zveřejněno v kultura

Děti na Globe games se seznámily s myslivostí

GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment) je mezinárodní vzdělávací program, ve kterém žáci zkoumají přírodu a aktivně zlepšují životní prostředí v okolí své školy. Program GLOBE v České republice koordinuje vzdělávací centrum TEREZA, které se věnuje vzdělávání přes 20 let. Celosvětově je v programu GLOBE zapojeno více než 29 000 škol ze 117 zemí světa.

Ve dnech 11. – 14. 5. 2017 se 20. ročník Globe games v České republice uskutečnil v Moravských Budějovicích. Pořadatelem byla ZŠ TGM pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a starosty města Moravské Budějovice Vlastimila Bařinky.

V rámci terénní hry bylo v sobotu 13. 5. připraveno stanoviště, kde se děti dozvěděly, že myslivost je soubor činností v péči o zvěř a její životní prostředí, má staletou historii a své tradice. Při praktickém úkolu poznávaly druhy zvěře a přiřazovaly k nim stopy, lebky a další markanty. Hledaly také pobytové stopy zvěře v terénu.

Praktické hry na stanovišti s myslivostí se zúčastnilo 12 týmů ze škol nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska a dokonce Belgie. Informace o české myslivosti, jako komplexní péči o zvěř a životní prostředí, byla pro většinu účastníků nová. Většina dětí si doposud myslivost spojovala pouze s lovem zvěře tak, jak je to běžné v jiných zemích Evropy a světa.

Text: Ing. Tomáš Sedláček

Foto: ZŠ TGM Moravské Budějovice