Spolupráce myslivců a zahrádkářů opět navázána

zveřejněno v kultura

Každým rokem OMS Třebíč prostřednictvím KPK /Kulturně-propagační komise/ instaloval “myslivecký koutek” na oblastní výstavě Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Třebíč. Výjimkou byl díky vládním opatřením loňský rok.

Letošní už 33. oblastní výstava se konala ve dnech 15. – 18. října 2021 v Zahrádkářském domě na ulici Švabinského v Třebíči ve spolupráci s Okresní agrární komorou Třebíč.

Tradičně byly ve velkém sále vystaveny nejlepší ukázky ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají a léčivých rostlin z letošní úrody členů svazu. A měli se čím chlubit. Současně v přízemních prostorách domu probíhal doplňkový prodej sukulentů, chryzantém v květináčích a včelařských produktů. Návštěvníci zde také měli možnost ochutnat “Regionální potvraviny Kraje Vysočina”.

Myslivcům byl jako tradičně přidělen “koutek” v zadní části sálu. Vzhledem k tomu, že 3. listopadu slaví svátek Hubert, rozhodlo se, že veřejnost seznámíme s patronem myslivců – se svatým Hubertem.

Na dřevěný stojan ozdobený chvojím byla zavěšena trofej jelana s křížem mezi parohy a pod ní umístěn obraz šlechtice Huberta  (žil  na přelomu 7. – 8. století) a jeho setkání s jelenem se zlatým křížem mezi parohy.

Návštěvníci si také mohli přečíst na jednom z panelů o práci myslivců s mládeží, na druhém byly informace o činnosti OMS Třebíč.  Pro děti na stole leželo několik shozů spárkaté zvěře a obrázky zvěře žijící ve volné přírodě v okolí Třebíče. Jednatel OMS připravil také zábavné omalovánky a pro mladé myslivce různé pracovní listy. Omalovánky nadšeně vítaly hlavně děti z mateřských škol a jejich učitelky. Přítomným se líbily i ukázky mysliveckých fanfár, hlaholů a dalších loveckých skladeb, které v průběhu výstavy troubila na lesnici členka KPK.

Výstava se uskutečnila s finanční podporou Kraje Vysočina a řady sponzorů.

Zahrádkářům přejeme hodně radosti v jejich práci na zahrádkách a pořadatelům výstavy stálé nadšení  k uskutečňování takovýchto výstav.

 

PhDr. Marie Nováková, členka KPK