Zkoušky norování – Bažantnice – 7.10.2023

zveřejněno v kynologie

Zkoušky norování 7.10.2023-MS Bažantnice

Zkouška norování je zkouškou psa při práci pod zemí, a to bez kontaktu s liškou. Sbor rozhodčích přitom posuzuje vlohy norníků. Zkouška slouží pro prvotní orientaci ve vlastnostech psů a nutná ke splnění minimálních nároků ve smyslu chovatelském a současně naplňuje zásady zákona na ochranu zvířat proti týrání.

Na zkoušky bylo přihlášeno 24 psů, dostavilo se 23 psů, obstálo 21 psů a 2 vůdci pro indispozici odstoupili.

Zahájení akce probíhalo v sídle OMS Třebíč na Bažantnici, kde byl dostatečný prostor pro parkování a zázemí pro vůdce a dva senáty rozhodčích. Trubač, Radovan Mitner, zahájil zkoušky znělkou „Vítání“.

Vrchní rozhodčí Petr Pelech přivítal všechny účastníky akce a seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích, který tvořili: Luděk Skácel, Jiří Macek a čekatelé na funkci rozhodčího Petra Lopourová a Pavel Přikryl.

Vítězem zkoušek se stala fena Parson Russel Teriera Bamble bee Cordis Venatore vedená Radkou Vrbovou – 84 bodů, na druhém místě se umístila fena Jezevčík standard drsnosrstý Ira z Harty vedená Ing. Petrem Cejpkem – 84 bodů a třetí místo obsadila fena Border teriéra Karolína Aeternum vedená Ondřejem Mokrým – 84 bodů. Další v pořadí PRT Gessy z Nárameckých rybníků vedená Zdeňkem Večeřou – 84 bodů, J Cony od Klapůvky vedená Jakubem Rigem – 84 bodů, JTK Cecílie z Křivolačky vedená Ladislavem Nováčkem – 84 bodů, J Nany z Válovy zahrady vedená Pavlem Drlíčkem – 84 bodů, J Vart od Troubeckých jezer vedený Vladimírem Pelánem – 84 bodů, JGT Kira z Prateckého údolí vedená Michaelou Večeřovou – 84 bodů, JGT Isis z Čučické zelnice vedená Jiřím Hytychem – 84 bodů, FXH Cilka z Houšťanky vedená Zdeňkem Pokorným – 84 bodů, JGT Izák z Čučické zelnice vedený Jiřím Hytychem – 84 bodů, JTK Cifra z Křivolačky vedená Lankou Jašurou – 84 bodů, J Karo od Strážné skály vedený Radkem Mejzlíkem – 84 bodů, JGT Ivory z Čučické zelnice vedený Jiřím Hytychem – 84 bodů, J Elza z Kaštilovy chalupy vedená Janem Bochníčkem – 84 bodů, BRT Famous Sisi Pod Peperkem vedená Václavem Nedělkou – 78 bodů, FXH Hanny Lovcův šperk vedená Jaroslavem Částkem – 69 bodů, JTK Alfredo Venatio Fortuna vedený Jiřím Zlámalem – 66 bodů, BRT Cosmopolitan Sterling Moravia vedená Josefem Smutným a startovní pole uzavírá BRT Cody z Podhůří Mařenky vedený Michalem Pacherem – 66 bodů. Všem úspěšným gratulujeme.

Všichni úspěšní vůdci si pro své svěřence odnesli malou pozornost.

V neposlední řadě patří poděkování panu Josefu Smutnému, který se po celý rok pečlivě stará o lišky, které nám na nácviky a zkoušky přiveze.

Eva Illová
Předsedkyně OMS Třebíč

Foto Petra Illová

https://www.rajce.idnes.cz/petraillova/album/zkousky-vloh-7-10-2023-bazantnice-vyhlaseni-zn-neupraveno