Zkoušky vloh – Slavice – 20.4.2024

zveřejněno v kynologie

Předpověď počasí na sobotu 20.4.2024 nebyla vůbec přívětivá slibovala proměnlivé srážky a teplotu do 5 °C. Zemědělské družstvo Slavice poskytlo výborné zázemí pro vůdce, koronu, rozhodčí a příznivce lovecké kynologie.

Zahájení akce probíhalo v areálu Zemědělského družstva Slavice, kde byl dostatečný prostor pro parkování a zázemí pro všechny zúčastněné. Trubač, pan Radovan Mitner, zahájil zkoušky znělkou „Vítání“, takže zahájení se neslo v duchu mysliveckých tradic a dodalo této akci ten správný nádech.  Ředitel zkoušek, pan Jiří Jurka, přivítal vůdce, sbor rozhodčích a bohatou koronu diváků, kteří se přišli podívat na výkony psů, nebo fandit kamarádům a jejich čtyřnohým parťákům a popřál jim dobrý vítr a zkouškové štěstí. Poté se ujal slova vrchní rozhodčí Miloš Nováček, který seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích, který tvořili: Eva Illová, Michal Koupelka, Pavel Chvátal, Michaela Číšecká Lacinová, Přemysl Bouška, Miroslav Vybošťok, Jaroslav Bednář a Lucie Vlachová.

Na zkoušky se přihlásilo a nastoupilo 13 ohařů a 10 zástupců ostatních plemen. I přes nepřízeň počasí měli možnost všichni účastníci pracovat ve skvěle zazvěřené honitbě a ukázat nejen rozhodčím, ale i divákům krásné výkony, což se projevilo i na výsledku zkoušek. Všech 13 ohařů uspělo v I. ceně, ve skupině ostatních plemen uspělo 9 psů (8 v I. ceně, 1 v ceně II. a jeden vůdce psa pro indispozici odvolal), což je skvělá bilance zkouškového dne.

Vítězem zkoušek vloh ohařů se stal pes velkého münsterlandského ohaře Beryl od Nezdického potoka vedený Lucií Votavovou s 228 body, na druhém místě se umístila fena pointera Deborah ze Štípek vedená Pavlem Večeřou s 228 body a třetí místo obsadil pes výmarského ohaře krátkosrstého Edmond Fieldghost vedený Jakubem Teplým s 225 body.

Vítězem zkoušek vloh ostatních plemen se stala fena standardního hrubosrstého jezevčíka Dora od Podhorského potoka vedená Radkem Svobodou se 192 body, na druhém místě se stejným počtem bodů 192 se umístila fena rakouského hladkosrstého brakýře Aki z Malé louky vedená Janem Škodou a třetí místo obsadila fena standardního dlouhosrstého jezevčíka Penny od Slučí doliny vedená Vítem Maštalířským se 192 body. Zde o pořadí rozhodoval věk.

Dovolte mi poděkovat pořádajícímu mysliveckému spolku za zapůjčení skvěle zazvěřené honitbya výborné zázemí. Dále děkuji všem vůdcům za účast a pevně věřím, že se všichni i nadále budeme v hojném počtu potkávat na kynologických akcích.

Eva Illová
Předsedkyně KK OMS Třebíč