Zkoušky vloh – Slavice – 23.4.2022

zveřejněno v kynologie

Zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen 23. 4. 2022 ve Slavicích

Předpověď počasí na sobotu 23.4.2022 slibovalo proměnlivé srážky a teplotu do 13 °C, na tento typ zkoušek výborné počasí. Zemědělské družstvo Slavice poskytlo výborné zázemí pro vůdce, koronu, rozhodčí a příznivce lovecké kynologie. Příjezd účastníků a vlídné přijetí členy Mysliveckého spolku Slavice dalo signál, že se tato kynologická akce vydaří.

Zahájení akce probíhalo v areálu Zemědělského družstva Slavice, kde byl dostatečný prostor pro parkování a zázemí pro všechny zúčastněné. Trubači, pánové Radovan a Eduard Mitnerovi, zahájili zkoušky znělkou „Vítání“, které se neslo v duchu mysliveckých tradic a dodalo této akci ten správný nádech.  Ředitel zkoušek, pan Jiří Jurka, přivítal vůdce, sbor rozhodčích a bohatou koronu diváků, kteří se přišli podívat na výkony psů, nebo fandit kamarádům a jejich čtyřnohým parťákům, popřál jim dobrý vítr a zkouškové štěstí. Poté se ujal slova vrchní rozhodčí Jan Škoda, který seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích, který tvořili: David Zeibert, Václav Martének, Eva Illová, Libor Kazda, Miloš Nováček a Jiří Macek.

Na zkoušky se přihlásilo 16 ohařů a 5 ostatních plemen a v sobotu nastoupilo 15 ohařů a 5 zástupců ostatních plemen. Počasí v sobotu, po předešlém propršeném dni, této akci přálo. Všichni účastníci měli možnost pracovat ve skvěle zazvěřené honitbě a ukázat nejen rozhodčím, ale i divákům krásné výkony, což se projevilo i na výsledku zkoušek. Všech 15 ohařů uspělo (13 v I.ceně a 2 v ceně III.) ve skupině ostatních plemen uspěli 3 psi (2 v I.ceně, 1 v ceně II., jeden neuspěl a jeden vůdce psa pro indispozici odvolal), což je skvělá bilance sobotního dne.

Vítězem zkoušek vloh ohařů se stal pes německého krátkosrstého ohaře Hron Moravský Šternberk vedený Karlem Benáčkem, na druhém místě se umístil pes českého fouska Diroth od Pálavských vršků vedený Miroslavem Rychlíkem a třetí místo obsadil pes pointera Ejko od Zeleného stolu vedený Vladimírem Semerádem, všichni s plným počtem 228 bodů, zde rozhodovalo stáří psů.

Vítězem zkoušek vloh ostatních plemen se stala fena německého křepeláka Ginger Jelení záře vedená Liborem Toufarem se 180 body, na druhém místě se umístila fena welššpringeršpaněla Princess Paloma Ivančice vedená Zdeňkem Šilbergrem se 148 body a třetí místo obsadila fena labradorského retrívra Dina ze Sázavy vedená Štěpánem Lukešem se 126 body.

V samotném závěru kynologové popřáli předsedovi MS Slavice panu Pavlu Stuchlíkovi k jeho významnému životnímu jubileu a poděkovali mu za dlouholetou spolupráci při organizaci zkoušek loveckých psů v MS Slavice.  

V rámci závěrečného vyhodnocení akce si všichni vůdci pro své svěřence odnesli malou pozornost od firmy NOVIKO s.r.o. – krmivo Calibra.

Dovolte mi poděkovat pořádajícímu mysliveckému spolku za zapůjčení skvěle zazvěřené honitby, ve které se zkoušky konaly, skvělé zázemí a výbornou kuchyni. Dále děkuji všem vůdcům za účast a pevně věřím, že se všichni i nadále budeme v hojném počtu potkávat na kynologických akcích.

Eva Illová
Předsedkyně KK OMS Třebíč

Foto: Petra Illová
Více fotografií na: https://petraillova.rajce.idnes.cz/Zkousky_vloh_Slavice_23.4.2022/?