PZ Třebelovice 21. 5. 2016

zveřejněno v kynologie

Podzimní zkoušky v Třebelovicích

V sobotu 21. května se v honitbě mysliveckého spolku Třebelovice konaly podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen. Název „podzimní zkoušky“ nám trošku napovídá, že se konají na podzim. Ovšem zvolený termín v květnu se ukázal jako vhodný, vůdci o zkoušky měli zájem. Prostředí bylo vhodné s dostatkem krytiny a zvěře, vybudovaným zázemím a zkušeností členů s organizováním zkoušek.

Za pěkného slunečného počasí se do příjemného prostředí třebelovického sdružení a jejich krásné myslivecké chaty dostavilo 14 ohařů (ze 17 přihlášených) a 4 zástupci ostatních plemen. Organizace ze strany členů mysliveckého spolku Třebelovice byla jako vždy vzorná. Vedoucí skupin i všichni pomocníci se aktivně starali o zdárný průběh zkoušek a pohodu vůdců, rozhodčích i početné korony. Všichni mohli v pěkné přírodě prožít příjemný den.

Bylo možné vidět mnoho kvalitních výkonů – někteří pejsci všechny disciplíny zvládli na 100% a v průběhu celých zkoušek neudělali jedinou chybičku. Někteří psi však projevili nedocvičenost v některých disciplínách a na zkouškách neobsáli. Je třeba s nimi nadále pracovat a „neházet flintu do žita“ a jistě se výsledky dostaví a svému vůdci udělají radost na dalších zkouškách. Nelze hledat chyby pouze v kvalitách psa, často jde o nezkušenost vůdců s výcvikem či nedostatek času výcviku pejska věnovaný.

 

„Myslivecké kynologii zdar“

 

 Na brzkou shledanou se těší kynologická komise

 

Ke stažení: